Chov na Lavaňatech


PRAVIDLA
CHOVU NA LAVAŇATECH A JEJICH POTOMCÍCH  • CHS Lavan poskytuje mláďátka na chov VÝHRADNĚ jen oficiálním chovatelským stanicím! A to převážně jen sesterským/spřáteleným CHS. Nicméně rády vyhovím i stanicím, na které budu mít dobré reference a které budou respektovat a řidit se pravidly CHS Lavan.


  • Pokud máte zájem o mláďátko na chov, tuto skutečnost mi prosím uveďte IHNED u rezervace konkrétního mláďátka! Pokud tak neučiníte, automaticky uvádím do PP/VP nechovnost a zvířátko pak již nemá nárok na odchov/krytí.


  • Žádám, abyste mě včas informovali o plánovaném krytí a poslali mi dané spojení předem ke schválení. Pokud se mi krytí nebude z jakéhokoliv důvodu líbit ( zvířata na sebe nebudou znakově či barevně vhodná, linie partnera se mi nebude zdát po zdravotní stránce,atd.), vyhrazuji si právo krytí zrušit. V tomto případě vám nabídnu pomocnou ruku a vhodný protějšek se pokusíme najít společně :)


  • Upozorňuji, že konkrétní krytí musím PÍSEMNĚ schválit, jinak je povolení k chovu neplatné!


  • Ráda bych po narození mláďat dostala zprávu, jak proběhl porod (v případě, že ode mě máte samičku) a dále kolik a jaká miminka se narodila ( v případě samičky i samečka).


  • Pokud budete chtít dát potomka zvířete z CHS LAVAN na chov, podmínkou je dát mi info a počkat na mé schválení (ještě nikdy jsem neměla problém a důvod něco zakazovat, jen nechci, aby se miminko dostalo do nevhodných rukou - stanice, na které mám špatné reference/zkušenosti, množitele apod.), a toto právo si vyhrazuji po tři generace (zvíře ode mě + potomek (dcera/syn) + jeho potomek (vnuk/vnučka), poté to nechám na vašem zvážení.


  • Vyhrazuji si právo vaši žádost o miminko na chov z mé CHS odmítnout ( své důvody samozřejmě vysvětlím).


  • Tyto podmínky platí od vrhu T2 s PP. Na mláďata určená k chovu, narozená před vrhem T2 platí podmínky chovu konkrétně domluvené.


Pokud nejste schopni/ochotni tato pravidla dodržet, poohlédněte se prosím po miminku na chov jinde.Děkuji za pochopení!